Szyjemy Misie dla Dzieci - listopad 2016

Jak dzisiaj uczyć i wychowywać nasze dzieci, aby w przyszłości wyrosły na mądrych, wrażliwych i odpowiedzialnych ludzi. By potrafiły okazać serce i nieść pomoc istotom słabszym i potrzebującym. Jednym ze sposobów takiego wychowania może być włączanie dzieci do akcji charytatywnych. Od kilku lat nasze Przedszkole propaguje między innymi taki właśnie sposób wychowania.

Celem akcji Szyjemy Misie dla Dzieci jest:

- kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości emocjonalnej, umiejętności dzielenia się z potrzebującymi,

- świadome kształtowanie potrzeby wspólnych działań rodziców z dziećmi,

- stwarzanie sytuacji do aktywnego włączania się w pomoc innym dzieciom,

- integracja środowiska pod hasłem: wspólnie możemy zdziałać więcej!

Światowy Dzień Pluszowego Misia- Listopad 2016

Drodzy Rodzice i Dzieci

Rozpoczynamy III edycję  akcji

„Szyjemy Misie dla dzieci”

Zapraszamy do udziału

Znalezione obrazy dla zapytania wykrój misia tilda

Niektórzy z nas pamiętają a inni niech zobaczą jak było w poprzednich latach: http://www.pp49szczecin.szkolnastrona.pl/p,25,szyjemy-misie-dla-dzieci

Czekamy na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną Przytulankę, Maskotkę Misia.

Każdy kto ma dwie rączki i chęci, potrafi uszyć pięknego Misia.

Takie powinny być Misie:

• Misie mogą być kolorowe, gładkie, w kwiatki, kokardki, paski, kratkę, łatkę- byle były wesołe J (Google:  szyte misie/ grafika)
  • Szyjemy misie wielkości do 30 cm.
  • Wypchane powinny być poliestrem (wypełnieniem z poduszek) by łatwo je było można wyprać.
  •  Misie  pojadą do chorych dzieci, do Szpitala Onkologicznego Św. Mikołaja na Unii Lubelskiej w Szczecinie  dlatego muszą być czyściutkie. Szyjemy Misia
    z wypranego  i wyprasowanego materiału.
  • Misio musi mieć imię,  gdyż bezimienne misie są smutne. Doczepiamy Misiom metryczkę z informacją jakie Miś ma imię, kto Misia wykonał … Metryczkę znajdziesz w plikach do pobrania.
  • Jeśli masz chęć to uszyj Przyjaciela Misia-  inne zwierzątko: kotka, zajączka, słonia ślimaka. Przykładowych wykrojów w Internecie można znaleźć dużo. Pamiętać tylko trzeba  o wielkości, czystości, poliestrze i imieniu dla Przyjaciela Misia.

Przykładowy wzór wykroju Przytulanki Misia można dostać u Pań w salach/ klasach lub znaleźć w Internecie wpisując w Google : wykrój misia/grafika lub  szyte misie/ grafika

Na   Wasze Misie czekamy do poniedziałku 21.11.2016 w

Przedszkolu Publicznym Nr 49, ul Marmurowa7 Szczecin

na grupie

Życzymy wspaniałego wspólnego czasu tworzenia (mamy, taty… i dziecka  Uśmiech)!

Koordynatorem Akcji jest Magdalena Siewier

e-mail magdasiewierek@poczta.onet.pl

Stokrotki  zapraszają już od wtorku 22.11.2016 po południu do zwiedzanaia Galegii Misiaków i innych Przytulaków Zaczarowanego Ołówka

Za Przytulanki dziękujemy wszystkim Przyjaciołom z:

1.   Zespołu Szkół Nr 2 w Gryfinie

2.   Szkoły Podstawowej nr 10 w Szczecinie

3.   Zespołu Szkół nr 10 w Szczecinie - Skolwinie

4.   Zespołu Szkół nr 15 w Podjuchach

5.   Gimnazjum nr 7 - Osiedle Majowe

6.   Przedszkola Publicznego nr 49 „Zaczarowany Ołówek”

7.   Przedszkola Publicznego nr 79 „Figielek” w Podjuchach

8.   Zespołu Szkół Nr 7 w Kluczu